Klinik Psikolog Gizem Savruk

Kendine Yardım Kitapları

Mutluluk Tuzağı

Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) yaklaşımı ile yazılan kitap; yaşamımızda bizi zorlayan duygu ve düşüncelerle nasıl hayatımızı dolu dolu yaşayacağımıza bir rehber sunuyor. Değerlerimiz ile olan temasımızı arttırıp davranışlarımızı nasıl yönlendirebileceğimizi öğreten teknik ve uygulamalar var.

Duygusal Savrulmalardan Kurtulmak

Yine kabul ve kararlılık terapisi yaklaşımı ile yazılan bu kaynakta pek çok egzersiz ve teknik var. “Mutluluk Tuzağı” kitabı ile beraber incelenmesi faydalı olabilecek bir kitap

Pembe Fili Düşünme

Hayatta bizi zorlayan duygu ve düşüncelerle nasıl ilerlememiz gerektiğini samimi bir dil ve yazarın hayatta yaşadığı kendi deneyimlerle sunuyor. Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) yaklaşımını içeren kitap, hayatınızda kendinize yaklaşmanızı ve tanımanıza olanak sağlayacak.

Çocuklukta İhmalin İzi: Boşluk

Ebeveynlerimizden bize kalan mirasa farklı ve açık bir şekilde ışık tutmakla kalmayıp çocukluğumuzda ebeveynlerimizden aldıklarımızın, yetişkinlik döneminde duygusal ve sosyal anlamda bizleri nasıl etkilediğini anlamamıza yardımcı oluyor. Yaşamımızda, şu zamana kadar duygusal olarak karşılaştığımız engelleri tanımlamamıza ve bu engellerin üstesinden gelebileceğimiz yolları bulmamıza destek sağlıyor.

Bu kitabı okumak zorlayıcı gelebilir. Bu süreçte bir uzmandan destek almak faydalı olacaktır.

Beden Kayıt Tutar

Beynimizle bedenimiz ayrılmaz bir bütün. Beynimiz ve bedenimiz her zaman karşılıklı etkileşimler üzerinde şekilleniyor. Bu kitap, ruhsal ve hatta bedensel hastalıklarımızın kökeninin daha farklı anlaşılmasını kanıta dayalı ve anlaşılır bir şekilde sunuyor. Başa çıkmanın nasıl olabileceğinin yollarını gösteriyor. Özellikle travma perspektifinden geçmiş yaşantımızın bugüne etkilerini anlamamızda iyi bir kaynak